Úvod

»

Novinky » hpdSYSTEM moto - značení pneumatik horkou ražbou!

hpdSYSTEM moto - značení pneumatik horkou ražbou!

Představujeme Vám novinku od KBA-Metronic GmbH!

Zpravodaj 2013/2

Vyvinuto s ohledem na požadavky trhu: Tiskárna pro horkou ražbu hpdSYSTEM moto

 

Již mnoho let důvěřují přední výrobci systému pro testování pneumatik tiskárnám pro horkou ražbu od společnosti KBA-Metronic GmbH. Tiskárny pro horkou ražbu se používají k vytvárení bodových značek při výrobě pneumatik. Používání tiskáren pro horkou ražbu od společnosti KBA-Metronic prináší výrobcům pneumatik značnou úsporu nákladů na kontrolu a výrobních nákladů.Potisk pneumatiky

 

Pneumatiky se musejí kvůli eliminaci nerovnováh označovat během výroby. Podle daného výrobce se pneumatika označí na místě s největší nebo nejmenší nerovnováhou tak, aby bylo možné umístit ventil pneumatiky na co nejpříhodnější místo. Tím lze omezit montáž dodatečných vyvažovacích závaží.

 

Dodatečná vyvažovací závaží zvyšují náklady a kazí vzhled pneumatiky.

 

Tiskárny pro horkou ražbu používají k tomuto značení již mnoho let, kromě jiných, společností Pirelli, ZF, Goodyear, Metzeler nebo Fulda-Reifen. Mezi používané systémy patří v závislosti na podmínkách a požadavcích na rychlou změnu barvy naše tiskárny mini 01, MC3.1 a hpdSYSTEM nano. Předností systému od společnosti KBA-Metronic oproti konkurenci jsou jejich kompaktní rozměry. Další předností je snadná manipulace a vynikající barevný jas bodových značek.

 

K označování pneumatik se používají také jiné technologie. Všechny se přitom potýkají s jistými omezeními. Například štítky se vyznačují vynikající neprůsvitností, mohou se však během montáže snadno utrhnout, takže je nutné provést novou zkoušku vyvážení.

 

Systém hpdSYSTEM moto byl vyvinut speciálne pro výrobu pneumatik. Abychom byli presní, jde o jednotku speciálne vyvinutou z osvedceného kazetového zarízení  hpdSYSTEM vario. Zákazníci spolecnosti KBA-Metronic již uvedli do provozu mnoho techto systému a používají je ke své plné spokojenosti.

hpdSYSTEM moto

 

Systém hpdSYSTEM moto od spolecnosti KBA-Metronic splnuje všechny ocekávané požadavky na bezpecnost, použitelnost, provedení a rízení. Rídicí jednotka odpovídá rídicí jednotce systému rady hpdSYSTEM. K dispozici je jak pravostranné, tak levostranné provedení kazetových zarízení. To znamená, že je lze integrovat do vetšiny systému pro testování pneumatiky, a to i ve velmi omezených prostorových podmínkách.

 

 

Počet tiskáren pro horkou ražbu hpdSYSTEM moto integrovaných do zarízení pro testování pneumatik se odvíjí od typu zarízení a požadované flexibility ohledne zmeny barvy bodových znacek. Standardne se do zarízení pro testování pneumatik instalují ctyri systémy, pricemž vždy dva zajištují znacení na jedné strane bocnice pneumatiky.

 

Kazety lze vymenit snadno a rychle. Doporucujeme používat dodatecné výmenné kazety, díky cemuž se dále zkrátí doba na prípravu k provozu. Jakmile bude kazeta pripravena k cinnosti, probehne zmena barvy behem nekolika sekund.

Horká ražba - ukázka potisku pneumatik

Horká ražba - ukázka potisku pneumatik

 

Jednotlivá znacka má ideálne podobu barevného bodu s prumerem až 15 mm. Alternativne se používají také jiné symboly, napríklad trojúhelník nebo kroužek.

 

 

Sveráky se musejí pri tisku na pneumatiky vyporádat s jejich nerovným povrchem. Z tohoto duvodu jsme speciálne vyvinuli natácecí sverák. Tento speciální sverák umožnuje dosáhnout na nerovném povrchu cistého otisku.

 

speciální sverák

Horká ražba

Fóliové role používané pro pneumatiky se liší od tradicních barevných fólií. Nejsou zcela potažené, ale v závislosti na požadovaném tisku jsou vybaveny bodovými znackami. Snímace integrované v zarízení detekují bodové znacky a starají se o to, aby elektronické motory presne privádely fóliovou roli. Chybející bodové znacky jsou odhaleny a preskoceny, což zajištuje maximální provozní spolehlivost.

 

Krome vynikajícího barevného jasu poskytuje systém hpdSYSTEM moto vynikající odolnost vuci oteru a barevnou stálost splnující mechanické požadavky na skladování a dopravu pneumatik.

 

Z hlediska barev nemají znacky žádná omezení. Mužeme vyrobit barevné fólie s vynikajícími adhezivními vlastnostmi podle požadavku zákazníka v požadovaných RAL barvách.

hpdSYSTEM moto - testovací stolice

 

Systém hpdSYSTEM moto byl poprvé predstaven na výstave „Tire Technology Expo 2013“ v Kolíne nad Rýnem v Nemecku konané ve dnech 5. až 7. února 2013. Výstava Tire Technology Expo je prední evropská mezinárodní výstava a konference o konstrukci a výrobe pneumatik. Výstava návštevníkum umožnuje získat kompletní informace o procesu výroby pneumatik.

 

Spolecnost KBA-Metronic se na výstave Tire Technology Expo 2013 prezentovala spolecne se spolecností Seichter GmbH. Do zarízení na testování pneumatik byly integrovány dve jednotky hpdSYSTEM moto. Návštevníci, kterí si technologii prohlédli prímo na míste, byli ohromeni a mohli získat požadované informace od odpovedných výrobních manažeru.

 

Nemecká spolecnost Seichter GmbH pusobí na celém svete v oblasti zkušebních systému urcených pro odvetví výroby pneumatik a kol.

 

Systém hpdSYSTEM moto je již nyní k dostání i s bohatým príslušenstvím. Držáky, sveráky, spojovací kabely, typy písem, fólie a další príslušenství jsou k dispozici jako príplatkové vybavení.

 

Pro více informací nebo poptávku nás neváhejte kontaktovat pres náš kontaktní formulár

Naše služby

Vedle prodeje tiskových strojů nabízíme také jejich pronájem, nebo se o potisk postaráme formou zakázky.

Pronájem
Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem značících zařízení, tzv. full servis (operativní leasing, nebo outsourcing). Je to výhodný způsob...více
Zakázkové značení
Zakázkové značení, které zhotovujeme na vlastních laserech nebo ink-jetových tiskárnách, je vhodné pro firmy, pro které je pořizování vlastn...více
Servis
Poskytujeme autorizované servisní služby pro veškerá zařízení z naší nabídky. Kromě pravidelných servisních prohlídek a běžných oprav pos...více
Použité stroje
V této sekci naleznete aktuální nabídku použitých zařízení za výhodnou cenu. Veškeré stroje jsou prověřeny našimi servisními techniky a po...více