Úvod

»

Technologie » Inkoustový tisk s vysokým rozlišením

Inkoustový tisk s vysokým rozlišením

Umožňuje bezkontaktně značit přímo na obaly a výrobky čárové kódy nebo alfanumerické údaje. Přímý potisk znamená úsporu nákladů na etikety!

 

Časté otázky a odpovědi:

Co lze značit tiskárnami s inkoustovým tiskem s vysokým rozlišením?

Tyto tiskárny jsou primárně určené pro potisk výrobků nebo jejich obalů čárovými nebo jinými 2D kódy, které vyžadují vysoké rozlišení tisku z důvodů kontrolního čtení skenery, čtečkami, kamerami apod. Kromě čárových kódů lze použít tisk s vysokým rozlišením i ke značení grafických prvků jako jsou obrázky a loga nebo běžné alfanumerické znaky v podobě datum výroby a spotřeby, šarže, kódu směny atd.

Jaké spotřební materiály jsou zapotřebí?

Technologie inkoustového tisku s vysokým rozlišením používá pouze průmyslový inkoust se speciálními vlastnostmi. Kromě inkoustu tisk nepotřebuje další rozpouštědla nebo ředidla. Doporučuje se pouze občasný prostřik tiskové hlavy čisticí kapalinou definovanou výrobcem.

Automatické uzavírání tiskové hlavy Sauven

Jaké povrchy je možné označovat?

Nejnovější vývoj technologií umožnil označovat inkoustovým tiskem s vysokým rozlišením nejen porézní, ale také neporézní povrchy výrobků a obalů. Dříve bylo možné takto potiskovat pouze savé materiály jako jsou papír, karton, lepenka, sádrokarton. Dnes lze tisknout i na kovy, plasty a další materiály.

Jak vysoké tiskové zprávy – potisky lze s těmito tiskárnami aplikovat?

Velikost tiskových zpráv složených z alfanumerických znaků, čárových nebo jiných 2D kódů a monochromatické grafiky se může pohybovat v rozsahu od 2 až do 68 mm na výšku v závislosti na vybraném modelu tiskárny a požadavku zákazníka na inkoustový tisk s vysokým rozlišením.

Dají se tiskárny pro inkoustový tisk s vysokým rozlišením zapůjčit třeba jen na 1 zakázku nebo nějaké kratší období?

Ano, stejně jako ostatní průmyslové tiskárny lze i tyto zapůjčit na krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem. Konkrétní informace Vám sdělí naše obchodní oddělení – viz. Kontakt.

 

 

Dodáváme technologie pro značení čárových a 2D kódů dle standardů sdružení GS1.

  • TIFLEX HRP 1000
  • TIFLEX HRP 500

Potřebujete poradit s výběrem?

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni se Vám plně věnovat. Zavolejte nám na
296 411 823
, nebo odešlete kontaktní formulář.

Produkty využívající tuto technologii

Naše služby

Vedle prodeje tiskových strojů nabízíme také jejich pronájem, nebo se o potisk postaráme formou zakázky.

Pronájem
Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem značících zařízení, tzv. full servis (operativní leasing, nebo outsourcing). Je to výhodný způsob...více
Zakázkové značení
Zakázkové značení, které zhotovujeme na vlastních laserech nebo ink-jetových tiskárnách, je vhodné pro firmy, pro které je pořizování vlastn...více
Servis
Poskytujeme autorizované servisní služby pro veškerá zařízení z naší nabídky. Kromě pravidelných servisních prohlídek a běžných oprav pos...více
Použité stroje
V této sekci naleznete aktuální nabídku použitých zařízení za výhodnou cenu. Veškeré stroje jsou prověřeny našimi servisními techniky a po...více