Úvod

»

Technologie » Inkoustový tisk velkých znaků

Inkoustový tisk velkých znaků

Technologie DOD (Drop-On-Demand) je způsob průmyslového značení výrobků a obalů. Inkoustové potisky viditelné z větší vzdálenosti.

Technologie DOD (Drop-On-Demand / kapka na vyžádání) je způsob, jak značit inkoustem větší nápisy viditelné z větších vzdáleností, než je možné u technologie malých znaků CIJ (Continuous InkJet / kontinuální inkoustový tisk). Jedná se o bezkontaktní značení savých i nesavých materiálů.

Časté otázky a odpovědi

Co lze značit inkoustovým tiskem velkých znaků?

Průmyslovými tiskárnami pro tisk velkých znaků lze označovat savé i nesavé povrchy obalů nebo samotné výrobky z materiálů jako jsou kovy, plasty, dřevo, lepenka, sádrokarton, papír apod. Novinkou na trhu je možnost potisku savých materiálů rychleschnoucími inkousty, což bylo dříve technologicky neuskutečnitelné! Lze tisknout alfanumerické znaky (data výroby, spotřeby, šarže exspirace, kódy směn apod.) a jednoduché grafické symboly.

Na jakém principu funguje tato inkjetová technologie - DOD (Drop on Demand)?

Bezkontaktní značení výrobků technologií inkoustového tisku velkých znaků je označováním většími kapkami inkoustu na výrobek nebo obal. Pohybující se potiskovaný předmět je zaregistrován snímačem a tisková hlava označí na předmět naprogramovanou tiskovou zprávu. Zpráva se na výrobek nebo obal vytiskne pomocí tryskového pole tiskové hlavy, která obsahuje množství elektromagneticky ovládaných uzavíratelných trysek.

Jakými inkousty lze tisknout?

Používají se speciální průmyslové inkousty pro savé nebo nesavé materiály. Nejčastěji se používá černý odstín, protože je díky inkoustovému tisku velkých znaků nejvíce kontrastní na většině povrchů. Na dotaz lze dodat i inkousty jiných odstínů.

Lze inkoustovým potiskem velkých znaků tisknout čárové kódy?

Tiskárny tohoto typu jsou určené pro potisk viditelný z větších vzdáleností. Písmo inkoustového potisku velkých znaků je tedy o něco hrubší díky větším kapkám, ze kterých je tisková zpráva složena. Tisk čárových a jiných 2D kódů potřebuje vysoké rozlišení, proto jsou pro něj vhodné jiné technologie - viz inkoustový tisk s vysokým rozlišením, laser, termotransfer.

Musí se výrobek při tisku vždy pohybovat?

Ve většině případů se produkty nebo obaly označují na výrobních linkách, které poskytují vhodnou rychlost pohybu pro inkoustový tisk velkými znaky.

  • Ukázka tisku velkých znaků

Potřebujete poradit s výběrem?

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni se Vám plně věnovat. Zavolejte nám na
296 411 823
, nebo odešlete kontaktní formulář.

Produkty využívající tuto technologii

Naše služby

Vedle prodeje tiskových strojů nabízíme také jejich pronájem, nebo se o potisk postaráme formou zakázky.

Pronájem
Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem značících zařízení, tzv. full servis (operativní leasing, nebo outsourcing). Je to výhodný způsob...více
Zakázkové značení
Zakázkové značení, které zhotovujeme na vlastních laserech nebo ink-jetových tiskárnách, je vhodné pro firmy, pro které je pořizování vlastn...více
Servis
Poskytujeme autorizované servisní služby pro veškerá zařízení z naší nabídky. Kromě pravidelných servisních prohlídek a běžných oprav pos...více
Použité stroje
V této sekci naleznete aktuální nabídku použitých zařízení za výhodnou cenu. Veškeré stroje jsou prověřeny našimi servisními techniky a po...více