Úvod

»

Technologie » Značení laserem

Značení laserem

Laserové značení je nejmodernější způsob označování průmyslových produktů.

V naší nabídce naleznete širokou škálu laserových zařízení od jednoduchých CO2 laserů až po krytá pracoviště s nejnovějšími vláknovými lasery.

Laserová technologie představuje budoucnost v průmyslovém značení. Tato metoda nepotřebuje stlačený vzduch nebo náplně k vytvoření požadovaného označení, čímž výrazně snižuje provozní náklady.

Elektronicky vychylovaná zrcátka řídí pohyb paprsku na značeném povrchu. Vlnová délka světla ovlivňuje reakci s materiálem. Odstraňuje vrstvu z povrchu materiálu např.: barvu z papíru, nátěr z kovu, odpaří plast, nebo mění vlastnosti povrchu materiálu - povrch se barevně odliší. Laser je vhodný na aplikace, kde je třeba vysoká kvalita a trvanlivost popisu.

Máte zájem o vyzkoušení této technologie přímo u Vás? Zavolejte nám a domluvte si s námi předváděcí akci ve Vaší firmě. Rádi Vám uděláme vzorky na našem mobilním pracovišti!

Časté otázky a odpovědi:

Jak zvolit vhodné laserové značení?

Vhodnou technologii značení laserem je třeba správně zvolit již na začátku výběru označovacího laseru. Musí být předem jasné jaký materiál se bude označovat, jaký je požadavek na rychlosti značení nebo zda se bude pálit statický předmět nebo pohyblivý výrobek na pásu výrobní linky či dopravníku. Dle fyzikálních vlastností označovaných materiálů pak volíme v průmyslových laserech mezi laserovým značením technologií CO2, vláknem (fiber) nebo Nd-Yag lasery. CO2 - laserové značení se používá převážně na měkčí materiály jako jsou papír, lepenka nebo měkčí plasty. Laserové značení vláknovým laserem se zase používá pro potisk kovových materiálů a tvrdších plastů. Volbu vhodného laserového značení doporučujeme konzultovat s našimi odborníky - viz kontakt.

Jaká bezpečnostní opatření je nutné při laserovém značení dodržovat?

Jelikož jsou průmyslové značící lasery zařízení s nebezpečným zařízením pro lidský zrak (laserové zařízení třídy 4), je třeba při značení laserem dodržovat předepsaná pravidla bezpečnosti práce. Z těchto důvodů jsou ve statických aplikacích značení laserem používána krytá pracoviště - pracovní stanice s ochrannými bezpečnostními prvky. Pro práci při údržbě a servisu je nutné používat speciální brýle v filtrem proti laserovému záření dle vyzařované vlnové délky a druhu paprsku. Pracoviště s laserovým značením musí být výrazně viditelně označené bezpečnostními prvky v podobě samolepicích etiket a štítků.

 

Předváděcí auto - lasery   

 

Dodáváme technologie pro značení čárových a 2D kódů dle standardů sdružení GS1.

 

Referenční videa z kanálu YouTube - Průmyslové značení


  • Laserové značení kovu
  • MaxBox - krytí pro lasery

Potřebujete poradit s výběrem?

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni se Vám plně věnovat. Zavolejte nám na
296 411 823
, nebo odešlete kontaktní formulář.

Produkty využívající tuto technologii

Naše služby

Vedle prodeje tiskových strojů nabízíme také jejich pronájem, nebo se o potisk postaráme formou zakázky.

Pronájem
Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem značících zařízení, tzv. full servis (operativní leasing, nebo outsourcing). Je to výhodný způsob...více
Zakázkové značení
Zakázkové značení, které zhotovujeme na vlastních laserech nebo ink-jetových tiskárnách, je vhodné pro firmy, pro které je pořizování vlastn...více
Servis
Poskytujeme autorizované servisní služby pro veškerá zařízení z naší nabídky. Kromě pravidelných servisních prohlídek a běžných oprav pos...více
Použité stroje
V této sekci naleznete aktuální nabídku použitých zařízení za výhodnou cenu. Veškeré stroje jsou prověřeny našimi servisními techniky a po...více