PŘÍPADOVÁ STUDIE |
Chcete ušetřit, a ještě přitom něco udělat pro naši planetu?

Máme řešení v podobě laseru. Obrovská variabilita, nesmazatelnost a levné provozní náklady jsou hlavní aspekty této technologie.

Naším zákazníkem – firmou Plastia jsme byli poptáni, zda dokážeme nahradit stávající hliníkové etikety na jejich výrobcích. V Plastii vyrábí nejrůznější typy květníků, květináčů kompostérů apod. Spolu s tím vyvstal požadavek u složitějších dílů na vypálení návodu přímo na výrobek, mimo pohledovou stranu.

Aby toho nebylo málo, bylo nutné označit všechny barvy a tvary výrobků v portfoliu zákazníka, a že jich je! Najdeme zde vše od bílé, černé, modré, žluté až po cihlovou zkrátka všechny barvy, na které si vzpomenete.

Naše zařízení jsme měli integrovat k několika vstřikolisům různých značek a muselo být ovládáno centrálně, z jednoho místa. No a protože máme rádi výzvy, pustili jsme se do práce…

Řešením je vláknový laser Datalogic Arex, ten díky čočce s popisovým polem o rozměrech 140x140mm zvládá značit i větší loga u nadrozměrných výrobků a díky větší hloubce ostrosti nemá ani problém se zaoblenými výrobky. Laser je integrován u vstřikolisu a nese na sobě speciální bezpečnostní zařízení, které chrání obsluhu od neviditelného IR záření. Celé zařízení je tak naprosto bezpečné a velice kompaktní i pro integraci do menších prostor.

A jak jsme se poprali s požadavkem na návod pro složení výrobku?
Jednoduše! Na nepohledové straně dílu je vyznačen QR kód, v dnešním světe chytrých telefonů si jej kdokoliv může načíst, ten jej odkáže na webové stránky, kde je celý návod k nahlédnutí.

Jednoduché, praktické a ekologické.

 

 

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022