Značení kabelů etiketami

označené káble

Od konce 19. století lidstvo kabeluje svět. Kabely, ať už jsou instalovány natrvalo nebo flexibilně, regulují elektrotechnické zboží a elektroniku, telekomunikační služby, průmyslovou a domácí techniku. Jejich spolehlivým označením štítky jsou zajištěny datové toky, síťová a hlasová komunikace. Ručně psané poznámky už dávno nesplňují nejvyšší standardy. Předpisy vyžadují například strojově čitelná data, kódování, odpory a ochranu před manipulací.

označené káble
METODA TEPELNÉHO PŘENOSU 

Kabely mohou být označeny mnoha způsoby, v závislosti na aplikaci – mimo jiné štítky označující typy nebo výkon, vlajkou nebo smršťovacími hadičkami. Zejména v automobilovém průmyslu, ale také v chemickém a farmaceutickém průmyslu se používají kapaliny, rozpouštědla nebo chemikálie. Mechanické opotřebování je také faktorem, který je třeba brát v úvahu. Venku jsou označení vystavena povětrnostním podmínkám, v technických nebo kryogenních aplikacích extrémním teplotám.

Termotransferové tiskárny CAB umožňují maximální tisknutelné rozlišení – 600 dpi, vysoký kontrast a tisk obrázků s ostrými okraji. Takže i malé písmo lze ověřit okem a mikro čárové kódy dokonale ověřit skenerem. Za předpokladu, že byly použity správné materiály štítků a pásků, termotiskové výstupy zůstávají čitelné během zpracování, testování, skladování a přepravy.

Hledáte vhodné zařízení pro značení kabelů? Kontaktujte nás.